Spešovští nyní ladí poslední detaily, aby mohli s opravami začít v srpnu. „Nejprve opravíme chodníky na Malé straně až k Bahnům a u obchodu a vytvoříme jakousi pěší zónu, která v místech kolem kapličky zatím chybí. V dalších měsících se pustíme dopravy mostku nebo doplnění nového mobiliáře, tedy laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Věci budou mít jednotný styl, aby k sobě ladily. Po dokončení rekonstrukce si na své přijdou i děti, kterým před obchod umístíme asi čtyři herní prvky," přiblížila starostka Spešova Ivana Holomková.

Bude víc zeleně

Na podzim se pak pozornost obrátí na stromy. Součástí celé přeměny je totiž i oživení zeleně. Úplně skáceny budou tři staré břízy, úpravy korun se dočkají i vzrostlé lípy. „Stromy už jsou staré, přerostlé, některé zasahují až do elektrického vedení. Něco s nimi dělat musíme. Vysadíme také nějaké nové stromky. Vše se to bude dělat až na podzim ke konci rekonstrukce kvůli období vegetačního klidu," dodala starostka.

Na větší část rekonstrukce obec získala zhruba miliónovou dotaci, zbytek přispěje z vlastního rozpočtu. Právě kvůli dotacím musí být vše hotové ještě letos. Na kompletně novou náves se tak nejen Spešovští, ale třeba i lidé, kteří třeba jen projedou okolo, mohou těšit už prosinci.