VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZTE NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU.

Rozbitou polňačku tam nahradí zpevněná cesta. Vedle ní vyhloubili dělníci na kraji lesa také malou vodní nádrž. „Myslím, že nová cesta byla potřeba. K Vlčí skále se teď lidé dostanou na kole mnohem lépe. Na procházku můžou vyrazit i maminky s kočárky,“ řekl starosta Sloupu Josef Mikulášek.

Podle jeho slov by provoz na nové cestě neměl turisticky vyhledávanou lokalitu nikterak narušit. „Po silnici budou jezdit pouze majitelé soukromých pozemků, které leží v její blízkosti. Zemědělci a lesníci,“ dodal.

Projekt nové cesty a vodní nádrže vzešel z plánu pozemkových úprav v katastrálního území Sloup. K jeho dokončení přispěly dotace z programu Rozvoje venkova.

„Cesta i rybník budou stát přibližně třináct milionů korun. Hotovo by mělo být v půli června. Rybník je už napuštěný, ale na cestě se ještě pracuje. Mimo jiné zbývá opravit dva mostky,“ přiblížil práce Stanislav Skřipský z pozemkového úřadu Blansko, který na stavbu dohlíží.

Podle něj bude záležet na Sloupských, jak s rybníkem a cestou naloží. „Po kolaudaci převedeme cestu i vodní nádrž do majetku obce Sloup, která s nimi bude hospodařit,“ doplnil Skřipský.

Rybník by tak v budoucnu mohli využít třeba rybáři nebo v horkém létě turisté k osvěžení. Při jarním tání nebo prudkém dešti by z části zachytil i přívaly vody z potoka Luha.

„Rybník byl namyšlen jako prvek, který vylepší vzhled této lokality. Částečně pomůže i v případě velké vody. Jestli v něm budou ryby, zatím neřešíme. To samé platí o koupání. Kdo bude chtít, tak se v něm vykoupe, ale podle mého dají lidé přednost raději našemu koupališti,“ uzavřel starosta Sloupu Josef Mikulášek.