„Stavba už začala v části obce Skočova Lhota. Zbrojnici chceme mít hotovou do konce září," uvedl starosta Malé Roudky-Skočovy Lhoty František Lizna. Podle něj zbrojnice vzniká vedle přístřešku, kde nyní parkuje hasičská stříkačka. „Půjde v podstatě o jakousi garáž pro nové auto s přívěsem a stříkačku," doplnil starosta. Jako klubovnu mohou hasiči využívat prostory na výletišti a ve sportovním areálu.

Obec chce zvýšit akceschopnost sboru, proto se její zástupci rozhodli pro stavbu zbrojnice i koupi auta. Dosud totiž tamní hasiči mohou stříkačku vozit jen díky autu z jiného sboru. Auto využijí i při přepravě na soutěže. Hasičských klání se aktivně účastní družstvo mužů i žen. „Jihomoravský kraj žádáme o dotaci na stavbu hasičské zbrojnice i na koupi auta. Doufáme, že uspějeme, rozhodne se každým dnem," řekl dále Lizna s tím, že rozpočet na stavbu je osm set tisíc korun. „Co se týče auta, máme příslib získat jeden starší Volkswagen Transporter," doplnil starosta.

Sbor dobrovolných hasičů Malá Roudka-Skočova Lhota vznikl v roce 1951. „Máme 79 členů, aktivní družstvo žen i mužů. Jsme rádi za novou hasičskou zbrojnici a věříme, že brzy získáme i auto," uvedl starosta sboru Jiří Kedroutek.