Jako první přijdou se zábavou v Marklandu na řadu děti. Příští čtvrtek se tam totiž koná Branné cvičení pro školy. „Ve čtvrtek budou mít cvičení děti z prvního stupně. Bude to taková retroakce. Děti se budou učit zacházet s buzolou, orientovat se podle mapy, absolvují překážkový běh, připravené pro ně budou i různé soutěže. Ukážeme jim i vojenskou techniku," popsal Drahoš Dokládal z občanského sdružení Markland.

V pátek večer už se do Marklandu začnou sjíždět první účastníci další akce s názvem Cestou necestou, polem nepolem. „Je to takové zahájení sezóny po zimě a zúčastnit se mohou všichni zájemci o vojenství a vojenskou techniku," řekl Dokládal.

Na pátek večer tak organizátoři naplánovali posezení u ohně s muzikou.

V sobotu program začne budíčkem, rozcvičkou a snídaní. Následovat bude denní rozkaz a potom už vyjede vojenská technika. „Děláme spanilou jízdu po silnici a také jízdu zručnosti terénem. Máme i domluvu s nedalekým letištěm, že kdo bude chtít, může se za dobrého počasí proletět letadlem," přiblížil Dokládal.

Účastníci akce si prohlédnou i zbraně nebo si zasoutěží o ceny. Součástí doprovodného programu bude i malá burza a prodej vojenského materiálu a ukázky bojového umění různých dob.

Neděli mohou účastníci akce využít na vycházky nebo další výjezd vojenské techniky.

Pobyt v Marklandu si ale účastníci akce mohou ještě prodloužit. „Hned o dva dny později totiž pořádáme tradiční Pálení čarodějnic," dodal Dokládal.