Ani toto drama z devatenáctého století však nebude uvedeno v tradičním aranžmá. „Podtitul zní Lepší je shořet než vyhasnout. Klasický text se totiž odehrává na pozadí tragického příběhu zpěváka skupiny Nirvana Kurta Cobaina. Děj jsme přenesli do devadesátých let dvacátého století, osud krajčířky Evy a Kurta Cobaina se prolíná. Jsme do značné míry generačním divadlem, snažíme se do her vnést pro nás zásadní témata. A právě hudba Nirvany byla pro naši generaci formotvorná,“ uvedl režisér Tomáš Trumpeš.

V hlavní roli Evy, která prožívá konflikt s mužskou zbabělostí, náboženským fundamentalismem a rodičovskou tyranií, se představí Lída Odehnalová. V dalších rolích diváci uvidí Ondřeje Pokorného, Jana Bařinku, Michala Grigu, Libora Ždánského a Jaroslavu Šimákovou.
Premiéra Gazdiny roby se koná v pátek jednadvacátého listopadu od sedmi hodin večer v Sokolovně Boskovice, první repríza pak třiadvacátého listopaduod šesti hodin večer.

„Už toto pondělí zahajujeme předprodej vstupenek v sokolovně. Ty už je možné rezervovat e–mailem na adrese divadlo.naboso@seznam.cz. Kapacita sálu je totiž omezená,“ upozorňuje režisér. Trilogii uzavře Její pastorkyňa. Projekt vyvrcholí společným uvedením her během jediného večera.