Poprvé bude letos na veletrhu k vidění samostatná expozice Spolku pro rozvoj venkova Moravský kras, který sdružuje šest obcí a měst z Blanenska. Druhým stánkem, který bude propagovat místní region, bude již tradiční spojení měst Blanska, Boskovic, Pivovaru Černá Hora a přilehlých mikroregionů.

„Všechny předchozí roky jsme vystavovali společně s Místní akční skupinou Moravský kras. Loni jsme však požádali o dotace z Evropské unie na propagaci a dostali jsme jeden a půl milionu korun,“ sdělil starosta Jedovnic Jaroslav Šíbl s tím, že za získané peníze vytvoří samostatný stánek na Regiontouru a nechají zhotovit různé propagační materiály s logem městečka.

„Společně s námi bude vystavovat ještě šest dalších obcí, a to Sloup, Ostrov u Macochy, Kotvrdovice, Rudice, Šošůvka a Vilémovice. Připojí se také naše partnerské město Aschheim. Každá z obcí bude představovat veřejnosti své nejzajímavější aktivity a turistická lákadla,“ řekl starosta a dodal, že Jedovnice se budou snažit zaujmout autokempem, rybníkem a nebo také produktem z tamního rybníka – Jedovnickým kaprem.

Nové výrobky na veletrhu představí i Pivovar Černá Hora. „Chceme návštěníkům předvést nové likéry v různých dárkových baleních s historickými motivy. U našeho stánku bude připraveno i stále oblíbenější borůvkové pivo a naší největší novinkou bude nový ležák s názvem Kamelot,“ uvedl za pivovar Hubert Adámek.

Společnou expozici s pivovarem bude mít Blanensko, Boskovicko a přilehlé mikroregiony. „Zítra pokřtíme společný kalendář turistických akcí pro tento rok. Křtít budou i Boskovičtí, kteří lidem představí nové DVD o městě,“ uvedla Martina Hejčová z blanenského infocentra Blanka s tím, že letos připravili jeden z prvních společných produktů. „Představíme lidem stolní kalendář s obrázky nejzajímavějších turistických cílů regionu. Všechny mikroregiony budou mít prezentační banery s fotkami a popisky,“ dodala.

Návštěvníci se mohou těšit i na další věci. „Na víkend máme připraveny vědomostní hry o regionu s možností zajímavých výher. Lidé také budou moct ochutnávat místní speciality,“ doplnila Hejčová.