„Oslavy budou ve vesnici probíhat opravdu po celý den. Rozdělené jsou v podstatě do dvou bloků. Dopoledne v deset na výletišti ve Vavřinci začíná oficiální část programu se zástupci kraje. Potrvá až do půl jedné a předávání cen proloží vystoupení Šošůvské Scholy, pěveckého ženského sboru z Vavřince, dětí z místní mateřské školy a dětského souboru Pomněnka z Tvrdonic,“ přiblížil starosta sdružené obce Vavřinec Miloslav Novotný.

Od jedné hodiny odpolední pak čeká lidi na vavřineckém výletišti bohatý kulturní program. Vystoupí na něm soubor z Chvalovic s country tanci, folklorní soubor Drahan z Blanska, Pomněnka z Tvrdonic, cimbálová muzika Majerán z Blanska a dětská bigbeatová kapela Kaštánci. Kromě toho se můžou návštěvníci obce v sobotním odpoledni podívat do jednotlivých místních částí obce. „Zájemce přepravíme mikrobusem například na rozhlednu Podvrší, u které vystoupí skupina historického šermu Flamberg, podívají se do knihoven, kapliček a do hasičských zbrojnic,“ popsal Novotný. Celý program zakončí od šesti od večera taneční zábava.

Vavřinec se letos do soutěže přihlásil podruhé. Při loňské premiéře si odnesl modrou stuhu za společenský život. Letos obec nejlépe uspěla ve všech hodnocených oblastech. Což byl například společenský život, péče o obraz vesnice a zeleň, možnosti podnikání nebo plány do budoucna.