Obec by toho chtěla využít v projektu, který počítá s tím, že z chátrajícího a nikdy nedostavěného objektu vedle kulturního domu vznikne hasičské muzeum a spolkový dům.


„Počítáme s tím, že bychom v rámci toho kompletně vyřešili okolí kulturního domu, tedy i výletiště. Nově by tam vzniklo dětské hřiště a oddechový kout,“ uvedl starosta Vanovic Petr Dvořáček. V samotném objektu, ve kterém původně měla být hasičská zbrojnice, by kromě muzea měly vzniknout klubovny pro spolky v obci, jako jsou Sokoli, hasiči či myslivci. Počítá se také s informačním centrem a stálou expozicí věnovanou odboji za druhé světové války v Drválovicích.

„V muzeu bychom určitě chtěli představit tři historické stříkačky a různou výzbroj, výstroj či dokumenty z historie sboru,“ dodal starosta.
Odhadované náklady přesáhnou deset milionů korun. Proto obec požádá o peníze z Regionálního operačního programu. „Chceme se o dotaci ucházet v prvním kole. Je šance získat až osmdesát procent z celkových nákladů,“ dodal starosta s tím, že bez podpory se obec do stavby pustit nemůže