V Blansku začali s instalací vánoční výzdoby minulý týden. „Výzdoba bude na sloupech veřejného osvětlení na náměstí Svobody, náměstí Republiky a Wanklově náměstí," řekl Milan Vítek z odboru komunální údržby Městského úřadu Blansko.

Ani letos samozřejmě nebude chybět vánoční strom. „Stát bude na náměstí Republiky a bude to asi deset metrů vysoký stříbrný smrk. Darovali jej manželé Rejdovi z Olomučan. Na náměstí ho přivezeme v pondělí," přiblížil Vítek s tím, že slavnostní rozsvícení vánočního stromu je naplánované na osmadvacátého listopadu. „Strom bude mít z větší části novou světelnou výzdobu," dodal Vítek.

Přípravy na čas adventu a vánoční svátky vrcholí i v Boskovicích. „Vánoční ozdoby instalují Služby Boskovice. Do osmadvacátého listopadu musí být vše hotové a nachystané. Ozdobené budeme mít Masarykovo náměstí a také náměstí 9. května," přiblížila Zoja Malachová z boskovické radnice.

I v Boskovicích se lidé mohou těšit na novinky. „Pořídili jsme nové světelné ozdoby na vánoční strom, který bude stát na Masarykově náměstí," řekla Malachová. Jak budou ozdoby vypadat, ale neprozradila. „Je to překvapení, na které si lidé budou muset počkat až do slavnostního rozsvícení vánočního stromu, které bude o první adventní neděli třicátého listopadu," uvedla Malachová.

Vánoční strom letos Boskovickým darovala firma Junker Industrial Equipment. „Jedná se o smrk omorika z areálu firmy, která sídlí v Boskovicích. Výška stromu je patnáct metrů, z důvodu bezpečnosti je však maximální výška vánočního stromu pro boskovické náměstí stanovena na osm metrů nad zemí. Strom tak musíme zkrátit," přiblížil tiskový mluvčí boskovické radnice Jaroslav Parma s tím, že strom pracovníci Služeb Boskovice na náměstí vztyčí v pondělí.

S instalací vánoční výzdoby neotálejí ani v Letovicích. „Už ji chystáme, bude na Masarykově náměstí. Letos ji o něco rozšíříme. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu plánujeme na třicátého listopadu," řekl starosta Letovic Vladimír Stejskal.

Adamovští si i letos vánoční výzdobu do ulic města zapůjčí od specializované firmy. „Osvědčilo se nám to, výzdobu můžeme obměňovat. Strom letos dovezeme. Bude stát u kostela svaté Barbory," řekl starosta Adamova Roman Pilát.