V Blansku se mohou lidé vánočně naladit již tento pátek. Na náměstí Republiky bude nejprve předvánoční jarmark, od tří hodin odpoledne vystoupí například soubor Drahánek, blanenská Dechová hudba či kouzelníci. Samotný vánoční strom se rozzáří v pět hodin.

ČTĚTE TAKÉ: V Krásensku rozsvítili vánoční strom

Boskovičtí svůj strom rozsvítí v neděli. Podle Zoji Malachové z boskovické radnice začne akce v pět hodin odpoledne a program je již tradičně připraven v pohádkovém duchu. „Na náměstí budeme mít pohádkové bytosti, nejspíš asi Boba a Bobka. Chybět nebude ani promítání pohádek na plátno,“ sdělila Malachová.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Na Blanensku se rozzářily vánoční stromy

Také v Letovicích se vánoční strom rozsvítí v neděli, a to ve čtyři hodiny odpoledne. Kromě poslechu vánočních melodií mohou lidé i přispět do tradiční peněžní sbírky, jejíž výnos poslouží klientům Centra denních služeb v Letovicích.

VELKÁ VÁNOČNÍ SOUTĚŽ O NEJKRÁSNĚJŠÍ STROM OBCE

Rovněž v Olešnici bude v neděli rušno. Od jedné hodiny odpolední zaplní olešnické náměstí adventní trhy. „Na tradičním jarmarku mohou lidé ochutnat speciality z vepřových hodů a staročeské nápoje,“ navnadil olešnický starosta Zdeněk Peša. Ten doplnil, že na náměstí také bude přehlídka dravců, výstava betlémů a zahraje místní kapela.

Stánky se zaplní i náměstí Krále Jiřího v Kunštátě. V sobotu od deseti hodin tam začne řemeslný jarmark. Vyhrávat bude muzika a připraven je program pro děti. „Zahraje kunštátská dechovka a skupina Kaštánci. K vidění budou i dvě kouzelnická vystoupení a ve čtrnáct hodin pohádka princ Nebojsa. Vánoční strom pak bude rozsvícen v sedmnáct hodin,“ prozradila Radka Banyaová z kunštátské knihovny.

Nejvíce zabodoval jehličnatý krasavec z Lysic

V Rájci-Jestřebí se vánoční strom rozzáří až o týden později, v neděli šestého prosince ve čtyři hodiny odpoledne. Jak uvedla Mirka Hlaváčková z informačního centra, těšit se mohou lidí hlavně na zpívání koled a vykládání básniček. „Vystoupí děti a studenti ze základní školy a gymnázia. Rodák z Rájce Karel Komůrek také zatroubí na lesní roh,“ sdělila.