Ten ale přišel až po dlouhých dvanácti letech. „Ve Sloupu se na vánočním turnaji nevyhrává vůbec lehce. Tradičně se zde schází jak okresní špička, tak přijíždějí i kvalitní soupeři z okolí. O to větší mám z prvního místa radost,“ řekl Deníku Rovnost hráč s ligovými zkušenostmi.

BŘEZEN 2023. Zatopený lom v Šošůvce na Blanensku obsadili tradičně první březnovou neděli otužilci. V tamním lomu si zaplaval i známý herec a příznivec otužování Pavel Nový (na snímku uprostřed).
Rok 2023 na Blanensku. Připomeňte si velké stavby, objevy i úmrtí osobností

V konkurenci sedmdesátky soupeřů procházel turnaj jako nůž máslem. Po šesti partiích měl na kontě šest výher. Pak ovšem prohrál s Karlem Kredlem z Moravské Slavie Brno. Oba šachisté měli stejně bodů a o vítězi tak rozhodla až závěrečná devátá hra. V ní Kredl jen remizoval, zatímco Handl vyhrál. „To se mi snad na turnaji nestalo, abych měl tolik výher a žádnou remízu. Je ale pravda, že jsem hrál od začátku velmi agresivně a remízy odmítal. Šel jsem po vítězství, riskoval a to se mi vyplatilo,“ dodal Handl. Druhé místo nakonec obsadil Karel Kredl před Martinem Pokladníkem z TJ Sloup.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kam poslední den roku?

Zdroj: Deník/Alžběta Kadlecová a Michal Hrabal