Na Masarykově náměstí se tam v pátek a v sobotu konal třináctý ročník Vánočního jarmarku tradičních řemesel a výrobků.

„Na jarmark chodím každý rok. Vánoční dárky na něm nehledám, spíš si vždycky koupím jen nějakou drobnost pro radost a vychutnávám si vánoční atmosféru,“ řekla Monika Hušková z Boskovic.

Kromě stánků čekal návštěvníky jarmarku i pestrý program. Vystřídaly se v něm například děti z Mateřské školy Boskovice, šermířská skupina GARD, dětský folklórní soubor Borověnka nebo tradiční jarmareční pohádky. V pátek se přijel na jarmark podívat i pán z Boskovic se svým průvodem.

Podle Oldřicha Kováře, ředitele Kulturního zařízení města Boskovice, které vánoční jarmark v Boskovicích už po třinácté organizovalo, byl ten letošní zatím vůbec největší. „Letos bylo na jarmarku nejvíc stánků ze všech ročníků. I když většina z toho byla s občerstvením. A vůbec poprvé se lidem na jarmarku se svou show předvedli barmani,“ přiblížil Oldřich Kovář a dodal, že v prvním ročníku ani nedoufali, že se boskovický jarmark tak rozroste. „Začínali jsme asi s deseti stánky pod kostelem a teď je z toho plné náměstí trhovců a pestrý jarmareční program. V tom se snažíme lidem nabídnout od každého něco, od koncertů, přes divadla až po vystoupení škol,“ řekl Kovář.

S letošním ročníkem vánočního jarmarku byla spokojena i Eva Švédová, která na něj přijela prodávat koření. „Na jarmark přišlo opravdu hodně lidí. Tržby jsme tak měli dobré a líbil se mi i jarmareční program,“ prohlásila kořenářka.

Letos poprvé mohli na boskovický Vánoční jarmark tradičních řemesel a výrobků jeho návštěvníci shlédnout z nově zpřístupněné radniční věže.