Kaple zasvěcená svatému Petrovi a Pavlovi stojí ve Valchově jedenáct let. „Přistavili jsme ji ke staré zvonici, která zbyla po zbourání staré hasičské zbrojnice ve středu obce. Kaple tak není stará, ale za jedenáct let, co už ve Valchově stojí, se už začala oloupávat omítka a okna potřebují nový nátěr," přiblížila starostka Valchova Jindřiška Brožová.

Kaple tak podle ní dostane novou fasádu a nátěr oken. „Chceme ale zachovat původní vzhled kaple, takže stavba bude i po opravě vypadat stejně," řekla Brožová.

Opravu chtějí Valchovští dokončit v příštím roce do svátku svatého Petra a Pavla. „Na svatého Petra a Pavla totiž míváme ve Valchově pouť. Navíc pořádáme v tomto termínu v příštím roce i sjezd rodáků po pěti letech, takže chceme, aby k této příležitosti už byla kaple opravená," vysvětlila starostka Valchova.

Nová fasáda a nátěry oken budou podle ní stát asi sto padesát tisíc korun. „Budeme si posílat žádosti o dotaci. Zatím ale nevím, jestli se nám nějakou podaří získat. Pokud dotaci nezískáme, budeme opravu hradit z rozpočtu obce," řekla Brožová s tím, že kaple je v obci tamními obyvateli hojně využívaná. „Pravidelně sem každý týden dojíždí pan farář a slouží v kapli mše. Navíc lidé mohou do kaple chodit i mimo bohoslužby a modlit se zde sami. Stačí požádat člověka, který má u sebe klíč od kaple, aby jim kapli otevřel," dodala valchovská starostka.