Z vrbového proutí tam nedávno zasadili několik přírodních prvků v podobě iglú, tunelu a teepee. „Nyní čekáme, až vrby zakoření. Proto žádáme návštěvníky parku, aby zatím dovnitř těchto proutěných staveb nechodili,“ řekla Deníku Rovnost vedoucí velkoopatovického odboru kultury Anna Kaderková.

K proutěným stavbám v příštích měsících přibydou ještě naučné panely doplněné o interaktivní hrací prvky. Dřevěné pexeso, makety živočichů, ptačí krmítko a další. „Každý panel přiblíží jiné téma vztahující se k parku. Zejména k jeho fauně a floře. Témata máme například Motýlí louka, Ptáci na krmítku, ptačí pozorovatelna a další,“ doplnila Kaderková.

Oživlý hrad nabídl celovíkendový program plný středověké zábavy.
Boskovický hrad zažil středověk. Skvělý výcvik a formu předvedli rytíři i koně

Zmíněný prostor pak místní využijí k hrám s dětmi nebo k odpočinku. „Chceme, aby ekokoutek navštěvovaly maminky s dětmi, školka a škola nebo i senioři k posezení a setkání s přáteli. Využít ho mohou také místní organizace pro vzdělávací, výchovné a jiné akce. Bude zde umístěné krmítko pro ptáky a kdokoliv může doplnit krmení. Pokud se tato myšlenka osvědčí, můžeme v budoucnu v parku dodělat další část s interaktivními panely, zaměřenými na místní dřeviny a jeho ekosystém,“ nastínila plány do budoucna vedoucí odboru kultury.