Odborníci podle něj záměrně vybrali zeleň, která pokvete celou turistickou sezonu, tedy od jara až do podzimu. „Snažili jsme se zároveň zachovat původní dřeviny, které tam kdysi rostly. Je tam také svah, který je zarostlý trávou a plevelem. To s sebou přináší nemalé náklady na údržbu. Po úpravách tam vznikne přírodní koberec z břečťanů a už o místo nebudeme muset tolik pečovat," vysvětlil Elbl.

Město už má na akci hotový projekt. „Teď jen musíme vybrat firmu, která výsadbu provede. V parku jsme ale i předtím dělali údržbu každoročně. Sečeme trávu, prořezáváme stromy, které jsou přerostlé a ohrožují bezpečnost návštěvníků. A také opravujeme chodníčky. Běžná údržba každoročně stojí asi tři sta až čtyři sta tisíc korun," přiblížil Elbl.

Park prokoukne do konce června. Pak s ním ale budou mít Letovičtí ještě větší plány. „Chceme vypracovat plán regenerace celého parku. Hlavně máme v úmyslu obnovit dřeviny, které jsou již přestárlé. Bude to ale velmi nákladné, proto chceme na akci sehnat nějakou dotaci," nastínil Elbl. Čtrnáctihektarový park vedení města koupilo předloni od majitele letovického zámku Bohumila Vavříčka za pět milionů korun. „Naším cílem je, aby místo i nadále zůstalo odpočinkovou zónou pro lidi. Děláme vše pro to, aby se tam cítili příjemně a bezpečně," zdůvodnil koupi starosta Letovic Vladimír Stejskal.

S využitím a údržbou parku je spokojený i Vavříček. „Město se o něj velmi dobře staralo i v minulosti, mělo jej ode mne pronajatý za symbolickou jednu korunu. Vyhledává jej spousta turistů. Někteří jdou nejdříve na prohlídku zámku a pak do parku. A některé dokonce zajímá pouze park," sdělil Vavříček.