VÁŽENÍ ČTENÁŘI, ODPOVĚZDE PROSÍM NA OTÁZKU V PRAVÉM HORNÍM ROHU.

Blanenský útulek jsem navštívila během působení nové vedoucí paní Jarky Jurové již po druhé. Zajímalo mně, jaké změny čeká útulek a jak se jí povedlo uskutečňovat plány které mela.

Její práce v útulku je vidět na první pohled, všude je uklizeno a čisto. Psi jsou krásní, vyčesaní a i Harry, pejsek s týranou dusičkou udělal obrovský pokrok, za dobu co jsem ho neviděla.

HARRYHO OSUD

,,Harry je v útulku od listopadu loňského roku. Přivezla ho Městská policie z Adamova a jeho majitelka se ho zřekla. Nechci ani vědět, co musel pes všechno prožít, ale jeho panický strach svědčí o všem. Je pravda, že se hodně zlepšil, ale na osvojení novým majitelem to ještě dlouho nebude. Harry už začíná v útulku komunikovat a získávat důvěru v lidi, ale i tak si porad žije ve svém světě psího samotáře, který nikoho nepotřebuje,“přiblížila osud týraného pejska paní Jurová.

CÍL

Hlavním cílem této sympatické vedoucí, bylo propagovat pejsky v útulku a snažit se jim co nejdříve najít nový domov. Tahle slova v září řečena se snaží opravdu naplňovat. Za její působení se ji povedlo umístit rovných sedmdesát psů k novým majitelům, které i nadále sleduje a provádí u nich kontroly, při jedné z nich byl i Blanenský deník Rovnost. VÍCE O NÁVŠTĚVE PEJSKA ČTĚTE ZDE

„ Při kontrole se vždy podívám, kde pes žije, v jaké je kondici a jaký má pelíšek. Majitelé mi také musí ukázat potvrzení, že psa nahlásili na obecním úřadu,“ řekla Jurová. Například v Blansku ale noví majitelé první rok poplatek za psa platit nemusí.

Dokonce má i v útulku dva pejsky, kteří svého majitele mají, jsou označeni a majitel každého z nich byl informován, aby si svého čtyřnohého miláčka vyzvednul.

,,Pokud lidé psa nechtějí, je lepši se ho zřeknout, aby nemusel byt zbytečně dlouho v útulku a našel se pro něj nový majitel,´´dodala Jurova.

NEJEN HRA, ALE I STAROST A PÉČE

Sama jsem byla svědkem výcviku psů. Každého psa vypustí paní Jurová zvlášť, vyčistí mu kotec, nasype jídlo, dolije vodu, a učí například pejsky chození na vodítku, a základním nenáročným povelům, u těch, kteří zvládají základní povely, tak s těmi cvičí i ty náročnější. A jak je vidět, její osobitý přístup ke psům je hned vidět.

Podrobnosti a více o službách útulku Blansko naleznete ZDE:www.utulekblansko.wz.cz/

Infografika útulek Blansko