Nyní finišují poslední terénní úpravy a sází se tráva, aby v okolí nebylo bláto. Hřiště je ale pro malé návštěvníky již připravené. Děti si užijí nových herních prvků a dospělí si odpočinou v dřevěné pergole, na které nyní dělníci začali pracovat. „Chceme ze sadu udělat příjemné místo pro všechny obyvatele, malé i velké. Nakoupili jsme proto korfbalový koš, houpací mostek nebo houpačku ve tvaru ptačího hnízda. Chybět nebude ani hrad se skluzavkou nebo lavičky," vyjmenoval starosta Habrůvky Martin Šimek

Opravy obci pomůže zaplatit dotace. „Z ministerstva pro místní rozvoj jsme získali asi čtyři sta tisíc, což pokryje sedmdesát procent nákladů. Zbytek zaplatíme z rozpočtu," podotkl Šimek.

Herní prvky jsou pouze první etapou oprav. Do budoucna čekají sad ještě další novinky. „Nejprve doděláme hřiště s pergolou a poté chceme postavit nějaké zázemí pro sportovce. Oprava čeká také hřiště na malou kopanou," popsal starosta. Současné fotbalové hřiště je pokryté štěrkem, který hráčům příliš nevyhovuje. Proto se v následujících letech počítá s modernizací.

K vycházkám a ke sportování slouží Tyršův sad odnepaměti. V minulosti ale nebyl příliš udržován a pustl. V současné době se o obecní sad starají hlavně členové tamního sdružení Habrůvka tradiční vesnicí. Každý rok pořádají dvě až tři brigády, prořezávají staré stromy a sečou trávu. Místo tak díky hřišti i snaze tamních lidí opět dostává příjemný vzhled.

KRISTÝNA HLOUŠKOVÁ