Herní plácek určený pro děti od tří do dvanácti let vyrostl v blízkosti kapličky a obecního úřadu. „Hřiště zatím není oplocené, ale máme to v plánu. Počítáme, že v příštím roce, kdy se v Tasovicích bude opravovat silnice, postavíme i plot kolem hřiště. Teď by to bylo zbytečné, když se budou měnit stávající obrubníky," popsal starosta obce Pavel Fadrný.

Děti se na novém hřišti vyřádí na šestiboké prolézačce, dvouhoupačce, houpací lodi i na kolotoči. „Součástí hřiště je i prostorný altánek, kde si mohou maminky odpočinout a popovídat a zároveň sledovat své hrající si dítko. Samozřejmě tam mohou posedět i děti," nastínil starosta.

Tasovičtí u příležitosti sobotního otevření chystají i bohatý doprovodný program. „Na slavnostní otevření jsme pozvali zástupce kraje. Pro děti chystáme zábavné hry a soutěže, v odpoledních hodinách jim promítneme pohádku. Od osmi hodin večer pak bude promítání pro dospělé," pozval Fadrný.

Hřiště vyrostlo pod rukama dělníků za deset dní. Vedení obce na něj získalo dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. „Z celkové ceny přes půl milionu korun jsme platili jen asi sto padesát tisíc," dodal starosta.

VERONIKA MACHOVÁ