Volit půjde například obyvatelka obce Alena Trnečková. „To, co se tady teď děje, nemá v historii obce obdoby, a to tady žiji už pětapadesát let. Ještě žádné volby jsem nevynechala," řekla Trnečková.

O přízeň voličů budou bojovat tři nezávislí kandidáti. Monika Opluštilová, Aleš Zemánek a dosavadní starosta obce Pavel Žilka. A také dvě sdružení. Jedním z nich je SNK Suchý s devíti kandidáty. „Naši kandidátku tvoří lidé různých profesí a zkušeností, ale se společnými názory. Věřím, že lidé nám dají šanci dokázat, že obec jde vést lepším směrem, než tomu bylo doposud. V Suchém se kromě opravy školky několik let nic pořádného neděje a mám strach, že hojná léta dotací pomalu končí. Jsou zde například velké problémy se stavebními pozemky," sdělil lídr sdružení Jakub Hlubinka.

Druhým sdružením je SNK Pro Suchý, které nabízí sedm jmen. „Na naší kandidátce jsou lidé, kteří drží pohromadě a chtějí v Suchém něco změnit. Například zprůhlednit rozpočet i prostřednictvím webových stránek obce. V minulém volebním období měli lidé nedostatečné informace o celkovém dění v obci," řekl lídr Jaroslav Staněk.