Nahradila původní zchátralý objekt, který těžká technika srovnala se zemí před dvěma lety. „Jsem rád, že jsme projekt dotáhli do konce ještě předtím, než kvůli koronavirové epidemii nastaly ve stavebnictví velké problémy Není materiál, řemeslníci a ceny letí raketově nahoru,“ řekl Deníku starosta Vavřince na Blanensku Petr Nečas.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkStavba stála bezmála 22 milionů korun, demolice pak podle Nečase zhruba devadesát tisíc. Dodal, že si obec na tento projekt vzala šestnáctimilionový úvěr. Na tři byty, které jsou už obsazené, získali Vavřinečtí dotaci bezmála 4,5 milionu korun. Dalšího téměř půl milionu korun pak uvolnil kraj na projektovou dokumentaci, vybavení společenské místnosti a interiéry. „Pro byty jsme se rozhodli proto, aby využití a provoz víceúčelové budovy byl pro obec ekonomičtější. A také jsme chtěli dát mladým rodinám šanci, než si seženou vlastní bydlení,“ dodal Nečas.

S výstavbou víceúčelové budovy byla spojená ještě další zakázka za necelé dva miliony korun. Jednalo se o úpravy zpevněných ploch, parkovacích stání a v jednom úseku také vybudování oddělené kanalizace. „V nové budově jsem se byla podívat. Je to tam moc pěkné. Dobrovolní hasiči mají konečně důstojné zázemí, stejně jako čtenáři v knihovně, kam určitě budou chodit také maminky s dětmi. Byty jsou také potřeba. Moc se už také těším, až začnou kulturní akce ve společenské místnosti,“ řekla jedna z místních žen, která se představila jako Marie. Celé jméno zveřejnit nechtěla.