Ve zmíněné lokalitě místním chybí chodník. Šlapou po silnici nebo krajem okolních luk a polí. „Provoz je tady čím dál větší. Nákladní auta jezdí do zákazu denně a policie je na ně krátká. Občas hlídka přijede, ale žádný trvalý efekt to nemá. Chodník tu chybí. Z velké části jde o problémy technického rázu. Jde o několik set metrů dlouhý úsek v prudkém kopci a velká nesnáz je s odvodem vody. Ale kvůli bezpečnosti bych chodník určitě uvítala. Přes Příhon totiž chodí děti do sloupské školy a lidé do obchodu nebo do kostela,“ řekla na místě Deníku Rovnost jedna z obyvatelek Šošůvky Marie Pernicová.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Její slova částečně podpořila další z místních Pavla Vlčková. Té sice chybějící chodník přímo nevadí, ale pro starší obyvatele a zejména pro děti potřebný je. „Mezi domy není kam nákladním autům uhnout. Dost lidí tu chodí na autobus nebo z něj,“ poznamenala žena.

Starosta Šošůvky Stanislav Šindelka uvedl, že na obecním úřadě o problému vědí a snaží se ho dlouhodobě řešit. Zatím na nový chodník a zlepšení dopravní situace ve zmíněné lokalitě mají zpracovanou studii. Na projektu pracují se sousedním Sloupem, se kterým se má Šošůvka novým chodníkem propojit. „Byl by dlouhý necelý kilometr. Bohužel je to v hodně problematickém terénu a lokalitě. Navíc v prudkém kopci. Už jsme měli na stole několik variant,“ nastínil Šindelka.

Ilustrační fotografie.
Jih Moravy přeje expertům. Hlavně v informačních technologiích a přírodovědě

Za největší problém považuje případný odvod vody a také zimní údržbu. „Na projektu stále pracujeme. Je to také závislé na dotacI, protože se jedná o nákladnou věc. Uvidíme také, co k tomu řekne policie,“ poznamenal starosta Šošůvky.

Zmínil, že policejní hlídky do Šošůvky nárazově jezdí zmíněný úsek kontrolovat. „Nárůst nákladní dopravy je zakázaným průjezdem přes Příhon opravdu znatelný. Myslím si, že dvacet třicet náklaďáků tudy může denně projet. Tuto trasu jim totiž ukazují navigace. Značky se zákazem vjezdu nákladních aut tam ale přitom jsou. Kdyby se řidiči chovali zodpovědně, tak je z velké části po problému,“ dodal.