„V řadě obcí fungují mateřská nebo rodinná centra. Už nějakou dobu po něčem podobném volá i skupina maminek u nás. Našli jsme vhodné volné prostory v prvním patře budovy mateřské školy. To nyní využívá v podstatě jen odpoledne školní družina. V nejbližších týdnech plánujeme činnost centra zahájit," uvedl starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

Prostory budoucího rodinného centra už jsou nyní částečně vybavené. K dispozici je samostatná místnost s hracím kobercem oddělená od školní družiny. „V lednu jsme na tom pracovali. Využili jsme nějaké věci ze školy, něco koupila obec. Podáme také žádost o dotaci. Pokud ji získáme, použijeme ji na další vybavení centra a aktivity, které se tam budou pořádat," řekl dále starosta.

Podle něj chtějí centrum zaměřit na celé rodiny, nejen na matky s nejmenšími dětmi. „Pojmeme jej jako rodinné centrum. Chceme, aby se tam mohli setkávat třeba i prarodiče dětí. Zapojit chceme i knihovnu a mateřskou a základní školu. Nejvíc ale bude samozřejmě záležet na nápadech a aktivitě samotných maminek," doplnil Čížek.

Ředitelka základní školy Jana Manová s tím, že budou s rodinným centrem spolupracovat, počítá. „Zájem o tyto aktivity v obci je. Na všem se budeme ještě přesně domlouvat, ale i tím, že centrum bude v prostorách školy, je spolupráce logická. Chceme zapojit i starší děti, pořádat různé besedy a přednášky výchovného a poradenského zaměření, vše propojit," řekla Manová.

Zatím se počítá s dopoledním provozem centra minimálně jednou týdně. Podle zájmu otvírací dobu rozšíří.