Ze svého zimního jezdeckého náčiní teď můžou setřít prach lidé z Boskovic i z okolí. V sobotu na deset hodin dopoledne tam do parku pod zámkem zvou všechny rodiče a děti členové tělovýchovné jednoty Rytmus. Název veselenice je S tebou mě baví svět aneb hrátky na sněhu. „Přijďte si užít sněhu. S sebou si vezměte sáně, boby, lopaty nebo lyže. Zkrátka všechno, na čem se dá jezdit. Teplý čaj připravíme pro všechny,“ lákají pořadatelé. Sklouznout se může každý, kdo zaplatí dvacetikorunové startovné. Organizátoři sněhových hrátek navíc slibují ocenění pro nejoriginálnější dopravní prostředek.

Nejen na zimní dovádění budou o víkendu lidé z Boskovic odkázáni. Už dnes tam totiž začíná plesová sezóna. I letos tam můžou příznivci plesových radovánek vybírat z rozmanitých bálů. Na páteční ples do boskovické Sokolovny zvou místní fotbalisté. A na Farním plese se v pátek bude tančit také v Zámeckém skleníku.

Ples krásy

Kdo si neprotančí střevíčky na boskovických plesech, může se ve večerní róbě předvést také v sobotu večer na plese v šebetovském kulturním domě. První Beuty ples tam pořádá studio Pulli. Ples zahájí taneční vystoupení Nunova tanga. Dál pořadatelé lákají třeba na barmankou show, tance skupiny Tajemná zahrada, malou i velkou tombolu nebo na ukázku make-upu a extravagantních účesů. Pokud některá z dam se v blízké době plánuje dostat pod čepec, může se na Beuty plese inspirovat také přehlídkou svatebních šatů.

Ani plesáním boskovické víkendové akce nekončí. Na další přenos z newyorské Metropolitní opery můžou lidé i tuto sobotu přijít do kina Panorama. Ve tři čtvrtě na sedm tam zazní vášnivá Carmen.

Vyhrát divočáka

O bály nepřijdou o víkendu ani lidé z Blanska. Kdo si ještě z plesu neodnesl na rameni střelenou srnu nebo statného kance, může zkusit štěstí v sobotu v tamním Dělnickém domě na Mysliveckém bále. Příznivce cti a disciplíny zítra uvítají zase na junáckém plese v blanenském Katolickém domě.

Stejně jako v Boskovicích, i Jedovnice o víkendu odstartují plesovou sezónu. Už v pátek tam na bál do kulturního domu zvou jedovničtí fotbalisté. Fotbalistickým bálem se však víkendové kulturní události v Jedovnicích nevyčerpají. Premiéru divadelního představení Český Honza tam v neděli ve tři hodiny odpoledne v kinosále kulturního domu uvede místní divadelní soubor Vlastimil.