Náves čeká hned několik úprav. „Nyní tam stojí dva nemocné stromy, které odstraníme. Ostatní stromy upravíme a také tam vysadíme nějaké nové. Hlavní část projektu ale bude spočívat v tom, že za tamní kapličkou vznikne odpočinková zóna. Uděláme tam chodník a uprostřed tohoto prostoru bude posezení s palisádou a také místo, kde si budou moci hrát děti," vysvětlil starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Vylepšit chtějí Kunštátští i plochu na druhé straně od kapličky. „Uprostřed silnice je nevzhledný zatravněný prostor. Ten chceme upravit tak, aby esteticky doplňoval odpočinkovou zónu," popsal Wetter.

Projekt už mají Kunštátští hotový a nyní připravují výběrové řízení na firmu, která se do úprav pustí. „Náves chceme začít vylepšovat ještě letos v létě," přiblížil kunštátský starosta.

Předběžný rozpočet revitalizace návsi projektanti vyčíslili na necelých čtyři sta padesát tisíc korun. „Z toho část pokryje dotace od Místní akční skupiny Boskovicko PLUS a zbytek budeme platit z rozpočtu města," dodal starosta Kunštátu.