Na osmi ze třinácti stavebních parcel, které Rozsečtí lidem nabídli, už zájemci staví. „I dalších pět parcel je už zabraných. Stavět tam budou zejména mladí lidé. To, že se do naší obce přistěhují, přinese obci výhody. Mimo jiné i to, že jejich děti budou chodit do naší školy a školky," uvědomuje si starosta Rozseče nad Kunštátem Miroslav Šikula.

Vedení obce rozhodlo poblíž nových domů opravit příjezdovou cestu. „Jedna její část už je hotová a s dokončením druhé počítáme zhruba do čtrnácti dnů," podotkl Šikula.

Kromě cest chtějí Rozsečtí postavit i dva chodníky. „Původně jsme počítali s jejich stavbou ještě letos. Ale protože jsme zjistili, že částečně leží na soukromých pozemcích, musíme ještě vyřídit potřebnou administrativu. Práce tak musíme přesunout na jaro příštího roku," oznámil rozsečský starosta Miroslav Šikula.

Oba chodníky budou nové. „Jeden už stojí u cesty, po které jezdí auta mezi Kunštátem a Olešnicí. Je ale v katastrofálním stavu, takže jej rozbouráme a nahradíme novým. A druhý postavíme u cesty vedoucí k sídlu společnosti VSP Group. V tomto případě jsme se tak rozhodli především s ohledem na bezpečnost chodců," vysvětlil Šikula.

Jedná se podle něj o rizikový úsek. „Je tam dlouhá rovinka, která řidiče svádí k rychlé jízdě. Proto počítáme také s instalací měřičů rychlosti a uvažujeme i o jednoduchém kamerovém systému," rozvedl starosta a dodal, že oprava cest obec vyjde na dvě stě padesát tisíc korun a za nové chodníky zaplatí asi dva miliony korun.