„V bytovém domě budou čtyři podlaží po čtyřech bytech, z toho jedno bude podkrovní. V tomto týdnu chceme podat žádost na stavební úřad a stavět bychom pak mohli začít tak za dva měsíce,“ přiblížil Marcel Mokrý z Ráječka, který stavbu bytového domu plánuje.

Dvoupokojový byt s kuchyňským koutem za milion a půl nebo třípokojový za miliony dva. Mezi těmito dvěma variantami se rozhodují lidé, kteří si chtějí byt v Ráječku koupit. A podle Mokrého byty prodávají už teď.

„V současnosti máme zatím prodané čtyři byty, tedy jedno patro domu. Byli bychom rádi, kdyby dům sloužit hlavně pro lidi z Ráječka, ale uvítáme samozřejmě i zájemce z okolí,“ přiblížil Marcel Mokrý.

Přibyde také rodinných domů

Ještě v tomto roce na podzim by měly začít na domě stavební práce. Podle plánů investorů bude v Ráječku první bytový dům stát už za rok. „Momentálně vyřizujeme všechna povolení, až se to podaří, začneme stavět. Dům bychom chtěli dokončit do prosince 2011,“ dodal Mokrý.

Nejen novými byty se v příštích letech rozšíří Ráječko. O stavební pozemky v obci je zájem, na poli směrem k Dolní Lhotě za poslední roky vznikla celá nová zástavba rodinných domů a v plánech obce je zhruba dalších třicet stavebních míst.