„Karolínu totiž chybí místo pro setkávání lidí. Nyní tam funguje obecní budova, ale prostor v ní je stísněný. V minulosti tak město koupilo budovu bývalé hospody a s tamním osadním výborem jsme se domluvili, že ji přestavíme na komunitní a společenské centrum," vysvětlil starosta Rájce-Jestřebí Pavel Perout.

Společenský život je totiž podle něj v Karolíně čilý. „Pořádají tam například ostatky, karnevaly, různé turnaje, country večery i přednášky. Nové centrum tak bude sloužit pro tyto aktivity," přiblížil Perout.

Nyní tak už vedení města nechalo zpracovat projektovou dokumentaci na komunitní a společenské centrum. „Přes zimu pak chceme vyřídit stavební povolení a potom budeme čekat na vypsání vhodných dotačních titulů na tento projekt a zažádáme o ně," uvedl rájecký starosta.

Samotné stavební práce budou podle něj rozdělené do dvou etap. „Nejprve upravíme dvě přední místnosti na klubovny, aby se v nich už mohly pořádat akce a mohly se hned využívat. V druhé etapě opravíme celý velký sál," popsal Perout s tím, že projektová dokumentace kromě úpravy místností řeší například i nové sociální zařízení, rozvody elektřiny a vody, nové podlahy a další stavební úpravy.

Nyní je budova bývalé hospody nevyužitá. „Je tak zatím zakonzervovaná a uzavřená," dodal Perout.