Podle vedoucího tamní správy jeskyní Jiřího Hebelky snížili například v Punkevních jeskyních kapacitu turistických skupin a ještě je rozdělili na poloviny. „Lidé si před vstupem do podzemí musí dezinfikovat ruce a mít roušky,“ upřesnil Hebelka.

V blanenských restauracích přivítali po uvolnění bezpečnostních opatření kvůli epidemii koronaviru v pondělí první hosty.
Na oběd opět do restaurací a hospod. Podívejte se, jak si první den lidé užívali

První skupinu turistů po uvolnění bezpečnostních opatření provedla Punkevními jeskyněmi v pondělí dopoledne Marcela Danylková. V jeskyních si jako průvodkyně přivydělává třetím rokem. „Už jsem se nemohla dočkat. Těšila jsem se jako malé dítě na bonbon. Miluji tady to prostředí, práci i kolektiv jeskyňářů. Je to pro mě super relax. První pondělní turisté byli super a prohlídka se jim líbila. Snad mi bylo přes roušku rozumět. Bylo to s ní náročnější. Navíc v kombinaci s brýlemi, které se mi mlžily. Ale to nevadí. Po tak dlouhé pauze jsem byla za kontakt s lidmi moc ráda,“ řekla s úsměvem průvodkyně.

Jako prvního září. Ovšem v menším. S rouškami, v oddělených skupinkách a v různých časech. Ale s dobrou náladou. Děti na prvním stupni v pondělí vyrazily po více než dvouměsíční pauze po epidemii koronaviru pět do školy. Živo bylo před osmou ráno také pře
Děti se těšily na kamarády. Školy na Blanensku po pauze otevřely, podívejte se

Dodala, že turisté neměli s dodržováním hygienických nařízení problém a respektovali je.