Opravy přišly na téměř devět milionů korun. Obci pomohly také dotace z ministerstva životního prostředí a ministerstva školství, které dohromady pokryly více než osmdesát procent nákladů. „Před lety se v naší obci rodilo málo dětí a stále jich ubývalo. Z tohoto důvodu a také kvůli nevyhovujícím hygienickým podmínkám kuchyně jsme v roce 2003 mateřinku museli uzavřít," uvedl starosta Prostředního Poříčí Bedřich Folkman.

DĚTÍ PŘIBYLO

Mezi lety 2012 až 2015 se však situace změnila a dětí se v Prostředním Poříčí začalo rodit víc. „Zároveň začal být v okolních školkách nedostatek míst. Děti z naší obce pro nadbytek žádostí nepřijímaly. Proto jsme se rozhodli, že naši školku opravíme a znovu otevřeme," vysvětlil Folkman.

Do rozsáhlé rekonstrukce se obec pustila na etapy už v roce 2014. „Budova je zateplená a má novou fasádu. Dělníci také vyměnili okna a vstupní dveře. I veškeré vnitřní vybavení a střecha září novotou. Nechybí ani nová studna a čistírna odpadních vod," popsal Folkman.

Školka bude pro děti otevřena prvního září. Volná místa nabízí i zájemcům z okolních obcí a mladším tří let. „Když požádáme o výjimku, můžeme školku naplnit až do počtu osmadvaceti dětí. Prostory, nový nábytek a hračky budou uspořádány tak, aby vyhovovaly všem dětem ve věkově smíšené třídě," uvedla ředitelka školy Iveta Lžičařová.