„Jsme v režimu zimních služeb. Předpověď známe a uvidíme, jestli se vyplní. Záleží na nočních teplotách a srážkách. Každopádně jsme připravení podle potřeby okamžitě vyrazit do terénu. Na Blanensku bývá pravidelně první sníh a námraza ve vyšších polohách. Například na Olešnicku, kolem Žďárné nebo Lipovce,“ řekl Deníku Rovnost za jihomoravské silničáře vedoucí provozního úseku oblasti Sever Jaroslav Janeček.

Podle krajského radního pro dopravu Jiřího Crhy silničáři už před časem doplnili sklady posypovou solí a dalšími materiály. „Ve skladech je nyní 19 tisíc tun soli a zhruba 24,5 tisíce tun inertních posypových materiálů. Písku a drti. V případě potřeby budou posypové materiály v průběhu zimního období doplňovány,“ informoval Crha.

Ilustrační foto
Velká výluka z Brna do Blanska: lidé se bojí, že zaplatí za jízdné víc

Dodal, že se zahájením zimního období je také zajištěn v blízkosti silnic provoz meteostanic. „Z celkového počtu dvaadvaceti meteostanic provozovaných Správou a údržbou silnic Jihomoravského kraje je kamerou osazeno celkem deset z nich,“ upřesnil Crha. Aktuální záběry z kamer jsou k dispozici na stránkách krajských silničářů.