Rekonstrukce přinese rozšíření pěší zóny a vytvoření nových parkovacích míst. Hlavní silnice směrem ke kostelu bude průjezdná. „Jediný problém může být méně pohodlný přístup k hostinci a obchodu s potravinami, který na náměstí sídlí,“ konstatoval Hudec.

To potvrdila Petra Trnková, která na náměstí provozuje hostinec. „Při poslední opravě náměstí dalo město zákaz vjezdu hned u křižovatky vedoucí na náměstí. Nikomu se nechce chodit pěšky, a tak nám dost hostů ubylo,“ řekla Trnková.

Dělníci pracovali na náměstí už před třemi lety. Postavili nový chodník, který spojuje kostel a hřbitov a dali do pořádku silnici vedoucí k hasičské zbrojnici. Další opravy zdrželo čekání na dotace. „Na veřejné prostranství teď bohužel nejsou, peníze na opravu tedy čerpáme z obecního rozpočtu,“ prohlásil starosta Hudec.

Městys nyní vybírá firmu, která se oprav ujme. Její jméno bude známé na konci května, kdy výběrové řízení končí. „Hodnota investice se bude pohybovat mezi pěti až šesti miliony korun,“ vyčíslil starosta.

ADAM KUBÍK