Léčebna spadá pod správu Jihomoravského kraje a tamní radní dali projektu zelenou. „Bude se postupovat metodou, kdy zhotovitel stavby je zároveň odpovědný i za projekční přípravu díla. Tento postup umožňuje ponechat zhotoviteli stavby prostor pro uplatnění inovativních řešení,“ řekl krajský radní Milan Vojta.

Nová léčebna počítá s kapacitou osmasedmdesáti lůžek pro děti ve věku od čtyř do osmnácti let a pro jejich doprovod. „Budova je stará šestatřicet let. Také vnímáme tlak dalších pacientů, kteří jsou stále mladší. Vyžadují doprovod rodičů,“ uvedla před časem primářka léčebny Jarmila Überhuberová.

Minaret v lednicko-valtickém areálu. Ilustrační foto.
Minaret v Lednici mě štve, napsal nový místostarosta za SPD. Pak slova mírnil

Nové prostory poskytnou zázemí přibližně pro třicet zaměstnanců. V pavilonu dětské léčebny se speleoterapií vznikne vnitřní rehabilitační bazén s mořskou vodou. „V současné době děti dojíždějí do bazénu do Blanska a tento stav je nevyhovující. Součástí léčebny budou také prostory rehabilitace, tělocvičny, sauny, stravovacího provozu o kapacitě zhruba sta obědů, osmdesáti svačin, snídaní a večeří denně. V léčebně budou prostory pro tři třídy základní školy včetně zázemí pro učitele, které bude na základě smlouvy o výpůjčce využívat Základní škola při dětské léčebně Ostrov u Macochy,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

V Ostrově u Macochy se léčí už několik desítek let děti převážně školního věku s nemocemi dýchacího traktu. A to za využití speleoterapie. Unikátní léčebné metody, která jako přírodní zdroj využívá klima v tamní Císařské jeskyni. Ročně léčebnu navštíví asi šest set dětí.

Novou pravidelnou leteckou linkou z Brna přepraví cestující do Berlína společnost Ryanair.
Brněnské letiště spouští další novou pravidelnou linku. Létat bude do Berlína