„Půjčovna lyží u nás fungovala už dřív, ale byla malá a spojená s lyžařskou školou. Lidé se tak v ní museli tísnit. Protože byl o půjčování lyží velký zájem, rozhodli jsme se půjčovnu přestěhovat a rozšířit ji,“ uvedl správce areálu Pavel Hlaváček.

Novou půjčovnu lyží postavili v olešnickém ski areálu poblíž dětského vleku. Lyžařům nabídne až dvě stě páru lyží a snowboardů. „Doposud nabízený sortiment bychom chtěli rozšířit tak o polovinu, zhruba na dvě stě párů lyží a také půjčovnu vybavíme modernějšími typy lyží. Kolik to přesně bude, uvidíme až podle toho, jakého seženeme dodavatele,“ přiblížil Hlaváček a doplnil, že rozšíření nabídky nebude jediná změna v půjčovně lyží.

„Také jsme ji oddělili od lyžařské školy a rozšířili její prostory. Lidé se tak v půjčovně pohodlně převléknou a my budeme moct snadněji vysušit lyžařské vybavení a připravit je na půjčení. Dřív jsme prováděli servis lyží ručně, teď už na to budeme mít stroje,“ prozradil Hlaváček.

Přestože už se v Olešnici na zimu připravují, sjezdovky se letos dřív otevřít nechystají. „Nejideálnější termín spuštění vleků je kolem poloviny prosince. Dřív se to v našich podmínkách nedaří. A umělé zasněžování tak brzy nemá cenu,“ dodal správce.