„Tak velkorysou částku jsme určili hned v prvním roce, co jsme granty rozdávali a držíme ji i nadále. Spolky jsou pro město velmi důležité, díky nim se v Olešnici odehrává většina kulturních, společenských i sportovních aktivit. Proto je musíme podporovat i navzdory hospodářské krizi a ušetřit v rozpočtu na jiných místech,“ přiblížil starosta Peša.

Rybářské závody pro děti, prodejní výstava králíků a holubů, výlet do ZOO, oslava dne dětí nebo vánoční trhy. Například na tyto akce v minulých letech tekly z rozpočtu města v Olešnici peníze. „Podpora činí maximálně sedmdesát procent, zbylých třicet si musí spolky a organizace dodat sami. Na rozhodnutí o výši grantu máme v Olešnici vypracovaný systém, který je založený na několika kritériích. Upřednostňujeme hlavně takové akce, které spolky nedělají jen sami pro sebe, ale pro lidi. A čím víc jich přijde, tím lépe,“ vysvětlil starosta Olešnice Peša.

Neúspěšný boj o finanční podporu města podle starosty Olešnici míjí. „Vzhledem k tomu, že v Olešnici věnujeme na granty čtyři sta tisíc, dokážeme na rozdíl od jiných, třeba i větších měst, kde dávají méně, žadatele uspokojit,“ dodal Peša.