„Mnoha lidem Olešnice slouží jako dopravní uzel. Do města přijedou autem, to odstaví na náměstí a dál do zaměstnání pokračují autobusem. Stále častěji se tak stává, že lidé, kteří do Olešnice přijedou za nákupy, nemají na náměstí kde zaparkovat. Stává se i to, že v centru lidé nechávají auta odstavená dlouhodobě, což brání například zimní údržbě," vysvětlil starosta Olešnice Zdeněk Peša.

Parkování na náměstí tak chce vedení Olešnice zpoplatnit. „Zpoplatnění nemá v žádném případě postihovat řidiče, kteří si přijedou do Olešnice nakoupit. Má jen regulovat počet aut, která parkovací místa dlouhodobě blokují. Za prvních třicet minut parkování tak řidiči platit nebudou. Zpoplatněno parkoviště bude také jen v době špičky, a to od pondělí do pátku od sedmi do šestnácti hodin a v sobotu od sedmi do jedenácti hodin," přiblížil Peša.

Řidičům, kteří Olešnici využívají jako dopravní uzel, vedení města nabídne náhradní řešení. „Za nákupním střediskem uděláme odstavné parkoviště s asi dvaceti parkovacími místy," řekl Peša.

Řidiči, kteří v Olešnici musí parkovat například z důvodu dojíždění do zaměstnání, si tak mohou podat žádost na městský úřad a ten jim udělí povolení k parkování na odstavném parkovišti. Změn se Olešničtí dočkají na jaře.