„Problémy máme hlavně v létě, kdy lidé napouštějí bazény. Čerpáním poklesne tlak vody natolik, že do některých domácností už zkrátka nedoteče,“ přiznal místostarosta Bukoviny Pavel Blažík. To potvrdil i Tomáš Pokorný, který bydlí s rodinou v bytovém domě, který stojí na kopci. „Je to nepříjemné, zvlášť když máte malé děti,“ doplnil Pokorný. Někteří lidé si pomáhají vlastním vrtem nebo studnou, ale těch je v obci menšina.

Jeden vrt už v Bukovině sice mají, ale vody je v něm málo. Navíc se zanáší, a proto chtějí lidé nový. „Máme společný vodovod s Bukovinkou. Nový vrt tak využije i sousední obec,“ řekl Blažík. Tam se už začalo vrtat také, ale práce skončily kvůli stížnostem lidí. Ochranné pásmo kolem vrtu totiž zasahuje do jejich pozemků, což znamená různá omezení. V Bukovině je situace jednoduší v tom, že ochranné pásmo zasahuje jen do obecních pozemků.

„S vodou je to ale stále složitější. Ve vrtu, za který zaplatíme asi půl milionu, nemusí být dostatek kvalitní vody. I pro nás je jeho stavba krok do neznáma,“ uzavřel bukovinský místostarosta Pavel Blažík.

JANA NAVRÁTILOVÁ