„Sama mám děti, které chodily do plavání. Ale nebavilo je pořád plavat sem a tam. Tak nás napadlo uspořádat kurz, kde se děti naučí i jiné věci. A zároveň si ve vodě užijí i zábavu,“ vysvětlila cvičitelka Mirka Krajíčková, která vodního záchranáře vede spolu s Pavlou Andrlíkovou.

Děti se ve vodě potápějí, plavou a hrají různé hry každý čtvrtek třikrát do měsíce. Jednou za měsíc pak mají výuku na suchu, ve školičce Tělovýchovné jednoty Rytmus. „Tam se učí různé zdravotní techniky, první pomoc a posilují. Povídáme si i o různých zajímavostech z vodního světa,“ objasnila Krajíčková. Když budou děti šikovné, dostanou na konci kurzu potvrzení mladých záchranářů.

„Na kroužku se mi nejvíc líbí to, že se tam kombinuje plavání se získáváním vědomostí,“ uvedla Barbora Liberová, která má v kurzu syna.

Zájem o kroužek však není tak velký, jak si cvičitelky představovaly. „Kapacita je až patnáct dětí, v současnosti k nám ale chodí jen polovina,“ potvrdila Krajíčková s tím, že dveře do kurzu jsou stále otevřené. Menší zájem si vysvětluje hlavně cenou kurzu. Rodiče za půlrok zaplatí dvanáct set korun. „Jsme dražší než jiné plavecké kroužky, ale to je dáno tím, že nabízíme mnohem více aktivit než jen plavání z jedné strany bazénu na druhou,“ vysvětlila Krajíčková.

ŽANETA ONDROUŠKOVÁ