„Budova, v níž se stravovací provoz nachází, je čtyřicet let stará. Proto jsme již déle nechtěli rekonstrukci varné části odkládat, byť události posledních měsíců, kdy se skokově zdražují energie a další služby, tomu příliš nepřály. Za výrazné podpory města se to ale podařilo,“ informovala ředitelka nemocnice Vladimíra Danihelková.

Ve vývařovně tak došlo ke kompletní výměně podlahové krytiny, vpustí, úpravě rozvodů vody a kanalizace. Dělníci opravili také přívody topení a udělali nové rozvody elektřiny. Položili nové obklady a vyměnili světla za úspornější. Obnovy se dočkal i vjezd pro stravovací vozíky.

Nehoda v Doubravicích nad Svitavou.
Převrácené auto v poli i nehoda na D2. Řidiči bourali na Brněnsku i Blanensku

Kompletní proměnouprošlo vybavení nemocniční kuchyně. Personál má nyní k dispozici rychlovarný elektrický kotel s mícháním a chlazením, dvě multifunkční elektrické pánve, elektrický sporák, dvě indukční stoličky nebo mycí stroj s automatickým posuvem. A také kompletní tabletovací systém pro pacientskou stravu v počtu dvou set kusů včetně příslušenství. „Jelikož byly původní spotřebiče na hraně životnosti, vyžadovaly časté opravy. To vždy velmi komplikovalo uvaření jídel v požadovaném čase,“ upozornil provozně technický náměstek Nemocnice Blansko Karel Horák.

Dodal, že nové technologie navíc výrazně zkrátí dobu vaření. Spotřebiče předtím fungovaly částečně na plyn a částečně na elektřinu, nyní je vše převedeno na elektřinu.