„Cihly jsme získali od pana Varnera z Kotvrdovic. Sbírá je a nabídl nám je k vystavení. Obohatí to naše stávající expozice, počítáme, že cihly zde budou vystavené dlouhodobě," řekla starostka Senetářova Jana Sedláková. Obec a občanské sdružení Muzeum Senetářov zajistily dřevěný podklad, na kterém budou cihly vystavené, a expozici připravily včetně popisků a propagačního materiálu.

Opravené muzeum s obnovenými expozicemi v Senetářově otevřeli před třemi lety. Hlavním tématem muzea je perleťářství a knoflíkářství, jsou tam vystavené také historické zemědělské stroje.

Otevření nové expozice cihlářství bude součástí festivalu Den šneka Krasíka, který spolu s obcí a občanským sdružením pořádá v areálu muzea Místní akční skupina Moravský kras.

Festival začne v sobotu pátého dubna v jedenáct hodin. Na programu bude například vystoupení country skupiny Corral, kapely Classic Gipsy Music, křest knihy pohádek Dobrodružství šneka Krasíka v Moravském krasu či vystoupení dětí ze senetářovské mateřské školy. Součástí festivalu budou i soutěže pro děti a jarmark regionálních produktů Moravského a Slovenského krasu.