„V tomto roce jsme získali od města nové prostory na ulici K. J. Mašky v Blansku za rozumný nájem. To nám, oproti minulému roku, kdy jsme platili velký podnájem, umožnilo nabídnout víc aktivit, které můžou maminky i tatínkové v Matýsku podnikat. Různé kurzy se v něm střídají od rána až do šesti hodin odpoledne,“ přiblížila jedna ze zakládajících členech koutku Monika Kubová.

Ke cvičení pro těhotné ženy, maminky, rodiče s dětmi, znakování s miminky nebo hodinek krásy, do kterých se mohli zájemci přihlásit už dříve, přidali letos v Matýsku ještě například cvičení pro muže a ženy podle Mojžíšové, pilates, kurzy angličtiny pro začátečník i pokročilé dospělé s dozorem nad jejich dětmi, němčinu nebo kroužek bojových sportů pro děti. Nejen maminky však můžou do koutku Matýsek přijít strávit volný čas. I pro tatínky tam nově připravili Tátovy neděle.

„V neděli od devíti do dvanácti hodin, tedy v době, kdy maminky vaří oběd a tatínky posílají s dětmi na procházku, jsme pro ně vymysleli dopolední program nazvaný Tátovi neděle. Do Matýsku si můžou jít společně se svými dětmi vyřádit na autodráze,“ láká Kubová.

Dětský koutek Matýsek v Blansku existuje už více než rok. Jeho zakladatelky k němu dovedly zkušenosti s jejich vlastními potomky. „Matýsek jsem zakládala s kamarádkou v době, kdy už jsem byla sama na mateřské se svým třetím dítětem. A v této chvíli má už kolem padesáti členek. Je o něj zájem, pro maminky i pro jejich děti je totiž důležité trávit čas společně s ostatními dětmi,“ dodala Monika Kubová.