„Chceme do obce nalákat více lidí. Celková výměra pozemků, kde se bude stavět, je jednadvacet tisíc metrů čtverečních. Nachází se okolo středu obce,“ sdělil starosta Ludíkova Jaroslav Hošek.

Ten doplnil, že lokalita pro výstavbu nových rodinných domů se zatím připravuje. „V současné době nám vybraná firma zpracovává projektovou dokumentaci a také zabezpečuje vydání územního rozhodnutí a stavebního povolení. Obec nechá udělat inženýrské sítě a jednotlivé pozemky pak bude prodávat,“ řekl Hošek.

Ke koupi budou stavební pozemky podle starosty na podzim nebo na začátku příštího roku. „Předběžně jsme se zastupiteli domluveni, že při výběru kupujících budeme zvýhodňovat místní, to znamená lidi z Ludíkova a okolních vesnic,“ upřesnil Hošek a dodal, že o pozemky je v obci zájem a předběžný návrh je k nahlédnutí v úřední hodiny na obecním úřadě.

Nabízené pozemky mají podle starosty kolem osmi set metrů čtverečních. „Přesněji to bude od sedmi set dvaceti do osmi set šedesáti,“ řekl starosta. Na ceně pozemků se ludíkovští zastupitelé zatím nedohodli. „Určitě to ale nebude vysoká cena jako třeba ve městech. Předpokládáme, že metr čtvereční budeme prodávat za dvě stě až tři sta padesát korun,“ uzavřel Hošek.

(dk)