Nachází se uprostřed vesnice v areálu u požární nádrže. „O hřišti jsme uvažovali od konce loňského roku a do přípravy jsme se snažili zapojit vedle dospělých i děti, kterým je určeno. Na svolanou schůzku jsem připravila výběr herních prvků, vytiskla jsem je a děti si pak vybíraly, které by se jim líbily. Přímo na místě budoucího hřiště jsme zatloukali kolíky a pomocí provázků jsme vyměřovali, kam se která houpačka vejde," popsala starostka Lubě Jana Formánková.

Pro nejmenší děti je zde připraveno pružinové houpadlo, vahadlová houpačka a dětský bagr. Pro ty větší je určeno točidlo a houpačka-hnízdo, pro nejstarší děti nebo i dospělé pak hrazda zvaná street work-out. „Děti oceňují právě houpačku s košem, kterou označují jako hnízdo. A kluky zhruba do deseti let láká bagr, kterým můžou nabírat drobné oblázky. Jsem ráda, že se výběru i rozmístění zúčastnily," uzavřela starostka Jana Formánková.

Projekt si vyžádal zhruba dvě stě sedmdesát tisíc korun. Sedmdesát procent pokryla dotace ministerstva pro místní rozvoj, z obecního rozpočtu tak bylo na hřiště potřeba osmdesát tisíc korun.

Obec Lubě leží v údolí stejnojmenného potoka jihozápadně od Černé Hory, mezi obcemi Žernovník a Hluboké Dvory. Žije zde zhruba stovka obyvatel.

ANDREA ŠRÁMKOVÁ