Košt slivovice v Lipovci pořádají už po jedenácté tamní zahrádkáři. Lidé se k ochutnávání nejrůznějších vzorků slivovice začínají do lipovecké sokolovny scházet chvíli po čtvrté hodině odpoledne. Je libo pálenku ze švestek, vína, třešní, meruněk, jablek či mandlí? Stačí si říct o nalití vzorku některému z lipoveckých zahrádkářů a může se ochutnávat. „Letos se k hodnocení sešlo osmašedesát vzorků. Každá láhev je označená jen číslem tak, aby hodnotící nepoznali, komu vzorek patří. Každý potom napíše na kartičku, kterou dostane u vchodu, čísla tří pálenek, které mu chutnaly nejvíce a kartičku odevzdá. Vyhraje majitel té pálenky, která získá nejvíce hlasů. Máme ale i speciální cenu pro ty soutěžící, kteří si mezi všemi vzorky poznají ten svůj," vysvětluje pravidla předseda lipoveckých zahrádkářů Jan Sedlák s tím, že součástí akce je i bohatá tombola.

Jen přičichnou

Vzorků je však letos o něco méně než v předchozím ročníku. „Je možné, že je to proto, že se urodilo méně ovoce," míní Sedlák s tím, že i tak je obtížné ochutnat všechny vzorky. „Někdo to zvládne, ale spíš si lidé vymýšlejí nejrůznější fígle, jak pálenky objektivně ohodnotit a přitom nemuset ochutnat všechny. Někteří hodnotí ve skupinách, kdy každý ze skupiny ochutná jen něco a své dojmy si potom sdělují a podle toho hodnotí. Někteří si zase ke vzorkům jen přičichávají a hodnotí podle vůně," povídá Sedlák.

Na zajídání chuti pálenek mají účastníci koštu k dispozici kousky uzeného masa, chleba, ale také vodu na zapití.

Svůj vzorek do soutěže přihlásil například i Petr Mrázek ze Šošůvky. „Účastním se letos poprvé, přivezl jsem sem svoji pálenku ze švestek. Speciální recept na dobrou slivovici nemám, důležité je jen hlídat mač, aby nebyl moc kyselý," popisuje soutěžící s tím, že ochutnává a hodnotí i konkurenční vzorky. „Zatím jsem jich ochutnal osmnáct a myslím, že mezi nimi byl i ten můj vzorek. Nejvíc mě zatím chutnal jeden ze vzorků ze švestek. Jestli zvládnu ochutnat všechny vzorky, to si netroufám odhadovat. Necháváme si vždycky nalít jen na dno skleničky a ještě se o to dělíme s přítelkyní, ale vzorků je přece jen hodně," usmívá se Mrázek.

Vzorky ochutnává například i Petr Palán. „Zatím mi nejvíc chutnal vzorek, který jsem ochutnal hned jako první. Ochutnat všechny vzorky určitě nezvládnu," směje se muž.

Cenu pro vítěze jedenáctého lipoveckého koštu slivovice si nakonec odnesl Pavel Habrovec z Blanska s pálenkou z meruněk. Druhé místo vyhrál Luděk Kolmačka z Lipovce s pálenkou ze švestek a jako třetí se umístil Petr Musil ze Sloupu se svou meruňkovicí.