Představitelé Letovic kvůli špatnému hospodaření a vedení před časem odvolali šéfa městské společnosti Technické služby Letovice Luďka Elbla. Po nedávné inventuře se podle starosty Petra Novotného objevily další nesrovnalosti. „Nenašli jsme například kontejner na sedmadvacet kubíků. Objevila se také faktura zhruba na padesát tisíc za úklid dvora technických služeb. Nevídaným způsobem ve společnosti nabobtnaly mzdové náklady a počet zaměstnaných lidí, přitom odvedená práce tomu neodpovídala. Také jí hrozí pokuta za nedodání zprávy o nakládání s odpady a řada dalších věcí,“ vyjmenoval.

2,7 milionu korun
ve ztrátě skončily za loňský rok Technické služby Letovice. Kvůli špatnému hospodaření před časem odvolalo vedení města ředitele Luďka Elbla.

Společnost pod Elblovým vedením skončila za loňský rok ve ztrátě dva miliony sedm set tisíc. Novotný dodal, že chybějící kontejner bude řešit policie. Hospodaření společnosti nechá město prověřit auditem. Na jeho základě pak zvolí další kroky.

Bývalý ředitel Luděk Elbl se od zmizení kontejneru distancoval. „Pokud vím, tak kontejnery jsou v majetku města a ne technických služeb. Ty je využívaly. Já je každopádně nepřebíral. Je možné, že kontejner už chyběl dávno předtím. Úklid dvora jsem dostal jako pokyn od vedení města, když jsem nastoupil. Byl tam neskutečný bordel a nedalo se tam otáčet s naší technikou,“ řekl bývalý ředitel.

Poznamenal, že své odvolání vnímá jako politickou odvetu nového vedení. Že jde o politiku, si myslí i někteří místní. „Odvolání Luďka Elbla je pouze politický tah,“ uvedl na sociální síti například Mikuláš Kolář.

Technické služby zajišťují ve městě svoz odpadu, údržbu veřejných prostranství, opravy veřejného osvětlení a provoz letního koupaliště. Ročně hospodaří přibližně se šestnácti miliony korun. Dlouhá léta je vedl Miroslav Doskočil. Toho bývalé vedení města odvolalo v roce 2017. Proč, to bývalý starosta Vladimír Stejskal nebyl schopný vysvětlit a odkazoval na pracovníky finančního odboru. Audit hospodaření za předloňský rok přitom žádné vážné pochybení neodhalil.

Na Doskočilovo místo nastoupil předloni na podzim dočasně do té doby řadový úředník odboru životního prostředí Luděk Elbl. Ten následně uspěl i ve výběrovém řízení na ředitelský post. Od prvního prosince ho opět dočasně vystřídal Miroslav Doskočil. Výběrové řízení na nové šéfa vypíší Letovičtí zřejmě v polovině roku. „Ještě musíme upřesnit rozsah práce technických služeb. Je možné, že už nebudou mít na starosti svoz odpadu,“ upřesnil starosta Novotný.