V červenci by tam měla být hotova dvě hřiště s umělým povrchem pro míčové sporty včetně atletického oválu. „Začali jsme nejdříve s terénními úpravami a přípravou staveniště. Dělníci staví příjezdovou panelovou cestu, aby na hřiště mohlo těžká technika. V okolí areálu se také ořezávají a kácejí stromy,“ přiblížil první práce na novém sportovní areálu starosta Letovic Radek Procházka.

Na hřišti si podle jeho slov zasportují nejenom děti ze základní školy, ale v odpoledních hodinách bude otevřeno i pro veřejnost. „První hřiště upravíme pro basketbal a volejbal. Na druhém hřišti se bude dát hrát fotbal, tenis nebo florbal,“ řekl Procházka a dodal, že na své si přijdou také atleti, pro které se postaví ovál s tartanovým povrchem. Chybět nebude ani doskočiště a prostor pro vrh koulí.

Pokud půjde stavba hladce, hotovo by mělo být v červenci. Náklady na nový sportovní areál se podle Procházky vyšplhají na jedenáct milionů korun. Letovickým však pomohou dotace z evropských fondů. „Na hřiště jsme dostali dotaci sedm milionů korun. Další čtyři miliony zaplatíme z městské pokladny,“ uzavřel Procházka.