Odborná porota vybere do třetího června mezi dvaatřiceti školami šest finalistů, kteří postoupí do mezinárodního finálového kola v Praze.

Letovičtí studenti na modelu pracovali čtyři dny. „Dali jsme jim možnost se tomu věnovat ve vyučování, i proto, že naše škola se letos účastní poprvé. Úkolu se zhostili studenti druhého a třetího ročníku, kteří studují obor stavebnictví," říká Martin Chládek, jeden z učitelů, kteří se do projektu zapojili.

Pracovali především s vlnitou lepenkou. „Poskytli jsme jim archy různé pevnosti, velikosti a barvy. Model mostu umístili na předem danou podstavu o velikosti jeden a půl na jeden metr. Podle zadání vytvářeli most, který se nachází v jejich městě a regionu, nebo mohli navrhnout a postavit originální stavbu podle vlastního návrhu," vysvětluje zástupce pořadatelů Pavel Sobol.

Podle Chládka si však nevystačili pouze s lepenkou. „Dále využili lepidlo, silikon a občas nějaký menší hřebíček nebo špendlík," vyjmenovává učitel.

Ruku k dílu v Letovicích připojili také studenti jiných oborů. „O zbarvení a grafickou úpravu se postarali studenti oboru nazvaného výtvarné zpracování keramiky a materiálů," rozvíjí Chládek.

V případě, že Letovičtí v Praze uspějí a budou do třetího místa, čekají na ně ceny v hodnotě několika desítek tisíc.