V současné době už ve městě jedno podobné místo je. Tento sběrný dvůr je však příliš malý a svou kapacitou už obyvatelům Letovic nestačí. Z tohoto důvodu se radní rozhodli najít vhodné místo, kam by mohli Letovičtí odpad vyvážet. Nakonec se rozhodli pro místo, které leží na okraji Letovic, v městské části Třebětín. „Sběrný dvůr bychom chtěli postavit v místě bývalé skládky,“ uvedl starosta Letovic Radek Procházka.

Skládka, která je již delší dobu nevyužívaná, se také dočká určitých úprav. Ty by měly zahrnovat především úpravy terénu v místě skládky. „S úpravou skládky chceme začít do konce letošního roku,“ přiblížil Procházka s tím, že kdy u skládky vznikne samotný sběrný dvůr ještě není zcela jasné. Radní musí vyřešit v místě plánovaného sběrného dvora vlastnictví pozemků.

„Zatím vše jenom připravujeme. Jsme rádi, že jsme získali dotace a sběrný dvůr můžeme postavit, v tuto chvíli se ale potýkáme s problémy ohledně vlastnictví pozemků,“ nastínil Procházka.

Náklady na terénní úpravy skládky by se měly vyšplhat přibližně na dvacet milionů korun a město na jejich pokrytí získalo dotace ze státního fondu životního prostředí.

ILONA DOBROVOLNÁ