„Po dvou neúspěšných pokusech se nám konečně podařilo získat grant na zateplení školních budov. Momentálně jsme vypsali výběrové řízení, rádi bychom totiž začali už o letních prázdninách. My jsme připraveni, ale záleží na tom, kdy dostaneme na opravy peníze z fondu,“ přiblížil kunštátský starosta Pavel Göpfert.

V Kunštátě se k opravám školy a školky už chystají několik let. Zatím se jim na to ale nedařilo získat finanční prostředky. „Na zateplení obou budov potřebujeme celkem zhruba čtrnáct miliónů korun. Dotace nám dvakrát byla odmítnutá. Letos jsme navrhli spoluúčast třicet procent a konečně se nám ji podařilo získat,“ popsal starosta.

Školní budovy v Kunštátě jsou už desítky let staré. Podle tamního starosty je proto už jejich rekonstrukce nutná. „Obě budovy už potřebujeme opravdu zateplit. Vyměníme v nich okna, v mateřské školce navíc opravíme střechu a vchod, u kterého to v zimě dost klouže,“ vyjmenovával Pavel Göpfert.

Po letních prázdninách by tak předškoláci a školáci v Kunštátě měli přijít do nově opravených budov. „Jednu budovu školy, tu starší a menší, jsme naštěstí zateplili už vloni. S letošními pracemi by tak mělo být zateplení opravdu komplexní,“ dodal starosta.