„Od května jsme měli šestadvacet komunitních brigád. Postupně jsme připravili terén na stavbu jednoduché sauny pro šest až deset lidí a také dřevo na její vytápění. Sauna je první proměnou, kterou jsme společně vlastníma rukama z našich peněžních darů a s podporou Nadace Via i města Kunštát v Jelínkově areálu uskutečnili,“ uvedla členka výboru spolku Barbora Danielová.

Na proměně Jelínkova areálu spolek pracuje už od léta 2019. Za podpory nadace a firmy Hornbach uspořádal dvě plánovací setkání a v červnu 2022 zastupitelstvo města schválilo architektonickou studii a udělilo souhlas s umístěním a provozováním mobilní sauny. Právě sauna se totiž objevovala při plánovacích setkání mezi přáními na proměnu.

Saunování je známé pro své relaxační a zdravotní účinky. Podle mluvčí nadace Hany Morávkové je však také místem setkávání, kde spolu lidé v intimitě hovoří, potí se a vystavují svá těla chladu. „Mnoha kulturami ozkoušená očista posiluje tělo i ducha a v Kunštátu se ode dneška mohou milovníci této oblíbené aktivity dívat na nebe a poslouchat uklidňující zvuky lesa," nechala se slyšet Morávková.