Ve dvou třídách mateřinky je nyní místo pro pětačtyřicet dětí. „Vzhledem k zázemí školky už nyní máme tři děti nad limit a musíme kvůli tomu každý rok hygieniky žádat o výjimku. Nyní plánujeme udělat takové úpravy, které umožní přidat ve školce osm míst a skoncovat s výjimkami. Kapacita pak bude třiapadesát dětí," uvedl křtinský starosta František Novotný.

Aby mohla přijmout více dětí, tak mateřská škola potřebuje rozšířit šatny, toalety, kuchyň, dovybavit jídelnu, pořídit nový nábytek, postele i hračky. Městys nyní chystá žádost o dotaci. „Vše bude stát asi jeden milion korun. Pokud dotaci nedostaneme, alespoň nejnutnější úpravy stejně uděláme, abychom už od nového školního roku nabídli více míst," dodal starosta.

Uvítá to třeba Kamila Hlavatá ze Křtin. „Problémy s nedostatkem míst ve školce jsou už několik let, rodiče to hodně řeší. Já mám teď ve školce už jen mladší dítě, ale vzali ho jen těsně. Rozhodně je dobře, že se to řeší," řekla žena.

Novotný nemá strach, že by za pár let, kdy se pravděpodobně bude rodit méně dětí, mateřská škola zela prázdnotou. „Velký zájem je i z okolních obcí. Spíš stejně budeme muset žadatele nadále odmítat," dodal starosta.